Kategorie

Akcesoria samochodowe dla zdrowego kręgosłupa

Prowadzenie samochodu to na dłuższą metę dość męcząca czynność. Wymuszona pozycja ciała odbija się negatywnie zwłaszcza na naszych plecach. Każdy kierowca, siedząc za kółkiem, powinien zadbać o maksymalny komfort dla swojego kręgosłupa.

Częste i długie przesiadywanie za kierownicą objawia się bólem kręgosłupa przede wszystkim w odcinku szyjnym oraz lędźwiowym. Kierowcy, którzy udają się w długą podróż, powinni pamiętać o robieniu regularnych przerw na trasie, by w trakcie postoju móc rozprostować nie tylko nogi, ale i plecy. Poza tym każdy, kto spędza sporo czasu w samochodzie jest winien swojemu kręgosłupowi aktywność w czasie wolnym. Doskonale na stan pleców wpływa szczególnie pływanie. Tymczasem swój wóz warto wyposażyć w klika wygodnych akcesoriów.

 

Poduszka pod plecy

Jest to specjalnie profilowana poduszka, którą wkłada się między plecy a fotel na wysokości odcinka lędźwiowego. Odciąża ona najbardziej nadwyrężaną podczas jazdy część pleców i zapewnia lepszą stabilizację ciała. Dla pasażerów z kolei poleca się poduszki „rogale” opatulające szyję. Pozwalają na bezpieczną i wygodną jazdę zarówno w samochodzie, jak i w pociągu czy w samolocie.

 

Mata masująca

Kiedyś kierowcy nakładali na swoje fotele maty koralikowe. Choć teraz rzadko się je stosuje, wielu przyznaje, że miały bardzo korzystny wpływ na stan pleców. Nowoczesne maty masujące mają już zupełnie inny wygląd i funkcjonalność. Różne maty to różne rodzaje masażu, np. pulsacyjny, wibracyjny lub rolkowy. Większość mat tego typu posiada również funkcję ogrzewania, co pozwala jeszcze bardziej rozluźnić mięśnie i pozbyć się sztywności w okolicy chociażby karku.

 

Fotel ergonomiczny

Nieliczne marki samochodowe umieszczają w swoich modelach fotele ergonomiczne, pozwalające zmaksymalizować komfort jazdy. Są one profilowane w taki sposób, by plecy kierowcy po oparciu zachowały swoje naturalne krzywizny. Pośrednim rozwiązaniem dla samochodów, które nie posiadają takich foteli, mogą być nakładki ergonomiczne, pełniące dokładnie taką samą funkcję.