Kategorie

Nissan Juke – oryginał wśród małych suvów

„Miej odwagę wyróżnić się” – pod takim hasłem Nissan promuje swojego jakże oryginalnego crossovera. Obok Nissana Juke’a rzeczywiście trudno przejść obojętnie. Ale czy samochód ten wyróżnia się czymkolwiek innym poza wyglądem?

Nissan Juke to samochód produkowany od prawie 10 lat, jednak w tym roku producent wypuścił jego drugą generację. Zainteresowanie Juke’iem rośnie, odkąd na ulicach pojawia się coraz więcej niedużych suvów i crossoverów.

 

Jaki jest Nissan Juke?

Juke budzi kontrowersje głównie ze względu na swój wygląd. Auto ma całkiem sporą grupę fanów, którzy zachwycają się jego designem, ale dla wielu to dziwoląg, który w dodatku nie ma nic specjalnego do zaoferowania.

Poza tym Juke ma cechy typowego suva, takie jak wysokie zawieszenie i duże koła. Auto wygląda też na masywne. Najpopularniejsza wersja to ta z benzynowym silnikiem 1.6, oferująca spalanie na przyzwoitym poziomie. Od środka Nissan Juke prezentuje się podobnie jak na zewnątrz – nowocześnie i sportowo. Jest też autem dość ciasnym i topornym w wykończeniu. Wewnątrz dominuje raczej plastik. Jeśli szukamy samochodu przestronnego i bardzo wygodnego, ten Nissan nie spełni naszych oczekiwań.

 

Dla kogo Nissan Juke?

Większość użytkowników Nissana Juke’a to kobiety, w dodatku singielki, mieszkające w dużych miastach, ceniące samochody za oryginalny wygląd. Zarówno w środku, jak i na zewnątrz Juke jest stylizowany na samochód sportowy. Mówi nam o tym chociażby kształt deski rozdzielczej czy linia dachu opadająca w charakterystyczny sposób. Niektóre elementy luźno nawiązują do motocyklowego designu, trudno jednak powiedzieć, czy Juke to dobra propozycja dla fanów (fanek) jednośladów. Samochód dobrze prezentuje się w czarnym i białym lakierze, jest też wersja z czerwonymi lusterkami oraz – chyba najbardziej oryginalna – czarna lub brązowa z pomarańczowymi elementami. Warto dodać, że Nissan Juke to samochód zwrotny i stabilny, wyposażony w inteligentne narzędzia usprawniające jazdę.