Kategorie

Oczyszczacz powietrza do samochodu

Zamknięta przestrzeń auta sprzyja gromadzeniu się i utrwalaniu nieprzyjemnych zapachów. Dzięki specjalnemu urządzeniu można jednak łatwo sobie z nimi poradzić.

Ostatnio w mediach dość często podejmuje się temat smogu, który w polskich miastach osiąga bardzo wysokie stężenie, niebezpieczne dla zdrowia. Piesi mogą chronić się przed zanieczyszczeniami, używając masek antysmogowych, ale co z tymi, którzy poruszają się po mieście samochodem? Jazda z maską na twarzy do najprzyjemniejszych nie należy, nie mówiąc już o względach bezpieczeństwa. Na szczęście w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na tego typu gadżety do sprzedaży trafiły urządzenia, które oczyszczają powietrze w samochodzie. Poniżej opiszemy pokrótce jedno z takich urządzeń: Sharp UJ-GC20E-B.

 

Sharp UJ-GC20E-B – samochodowy oczyszczacz powietrza

Z wyglądu Sharp przypomina podłużne naczynie, które na pierwszy rzut oka można by wziąć za kubek termiczny. Dlatego idealnie pasuje do tych miejsc w samochodzie, które przeznaczone są właśnie na kubki i butelki. Cena tego urządzenia waha się od 590 do 700 zł. Nie jest to więc mały wydatek, ale jeśli komuś zależy na zdrowiu i świeżym powietrzu w samochodzie, nie powinien oszczędzać na tego typu gadżetach. Urządzenie jonizuje powietrze wnikające do auta z zewnątrz i likwiduje nieprzyjemne zapachy, co znacznie zwiększa komfort jazdy.

 

Instalacja urządzenia

Instalacja oczyszczacza powietrza w samochodzie nie nastręcza najmniejszych trudności. Wystarczy wybrać dowolne miejsce na kubek, znajdujące się w bliskim sąsiedztwie gniazda zasilania (Sharp działa tylko wtedy, gdy jest podłączony do prądu). Przewód USB oraz standardowy zasilacz do gniazda zapalniczki są integralnymi częściami produktu. Producent zaleca, by ulokować urządzenie w odległości co najmniej 30 cm od wejścia na kluczyk, aby nie wpływało ono na pracę systemu bezkluczykowego.

 

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Aby włączyć urządzenie, wystarczy wcisnąć przycisk znajdujący się na górze obudowy. Użytkownik ma do wyboru trzy różne tryby pracy: wolny, średni oraz intensywny. Wybrany tryb sygnalizowany jest przez trzy wbudowane w urządzenie diody. Po ponownym wciśnięciu guzika oczyszczacz przestaje pracować – można wtedy odłączyć go od zasilania.

 

Oczyszczacz powietrza to bardzo użyteczny gadżet, dzięki któremu pozbędziesz się nieprzyjemnych zapachów z auta. Opisany przez nas model jest jednym z najpopularniejszych, ale oczywiście w sklepach motoryzacyjnych można znaleźć o wiele więcej tego typu urządzeń. To inwestycja w zdrowie i komfort jazdy.