Kategorie

Gadżety do auta

Dzięki różnym gadżetom samochodowym można uprzyjemnić sobie codzienną jazdę po mieście i zwiększyć bezpieczeństwo na drodze. Sprawdźmy, co powinno się znaleźć w naszym aucie.

Akcesoria samochodowe nie tylko są użyteczne podczas jazdy, ale również stanowią ciekawy wizualny dodatek, którym można uatrakcyjnić wnętrze samochodu. W poniższym zestawieniu uwzględniliśmy najbardziej przydatne gadżety, w które warto zainwestować.

 

Uchwyt na telefon

Za kierownicą rozmowa przez telefon nie jest wprawdzie wskazana, ale zdarzają się różne sytuacje i nieraz trzeba zadzwonić, będąc w trasie. Trzymanie telefonu przy uchu nie sprzyja bezpieczeństwu na drodze, lepiej zaopatrzyć się w specjalny uchwyt samochodowy. W sklepach z asortymentem elektronicznym uchwytów na telefon jest co niemiara, różnią się od siebie kształtem, kolorem oraz ewentualnie wzornictwem.

 

Lusterko z kamerą

Lusterko centralne jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego samochodu. To dzięki niemu kierowca może widzieć jadące z tyłu pojazdy. Po co jednak ograniczać się do samego lusterka, skoro można zainwestować w urządzenie z kamerą? Produktem godnym polecenia jest na przykład Xblitz Park View Ultra – lusterko z dwoma kamerami. Jedna kamera zamontowana jest w przedniej części obudowy i rejestruje wszystko, co dzieje się na drodze. Drugą montuje się z tyłu auta – ułatwia ona manewrowanie pojazdem. Gadżet ten, jakkolwiek przydatny, nie należy do najtańszych – kosztuje ok. 400 zł.

 

Pokrowce na fotele

Dlaczego by nie wprowadzić w samochodzie pewnych zmian, kiedy już sprzykrzy nam się dotychczasowy design? Jednym ze sposobów na uatrakcyjnienie auta jest zakup nowych pokrowców na fotele. To stosunkowo niedrogi wydatek, a pozwala urozmaicić wnętrze samochodu. Pokrowce są dobrym pomysłem zwłaszcza w przypadku, gdy tapicerka wymaga reperacji, a nie możemy sobie pozwolić na jej wymianę.

 

To tylko niektóre gadżety spośród wszystkich tych, które ma do zaoferowania rynek akcesoriów samochodowych. Każdy chciałby w możliwie największym stopniu uatrakcyjnić wygląd swojego auta i ułatwić sobie jazdę. Dzięki różnym funkcjonalnym gadżetom jest to możliwe.