Kategorie

Uchwyt do telefonu: must-have każdego kierowcy

Często rozmawiasz przez telefon podczas jazdy samochodem? Koniecznie zainwestuj w specjalny uchwyt!

Wielu kierowców nie wyobraża sobie jazdy bez telefonu. Nowoczesne smartfony nie tylko pozawalają na pozostawanie w kontakcie ze zwierzchnikami, kontrahentami czy znajomymi, ale również służą za narzędzie nawigacyjne. Dlatego każdy kierowca powinien zaopatrzyć się w specjalny uchwyt na telefon. Na jaki jednak model się zdecydować i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

 

Czym powinien cechować się uchwyt do telefonu?

Uchwyt do telefonu w pierwszej kolejności powinien zapewnić kierowcy bezpieczeństwo użytkowania. Solidna konstrukcja to podstawa. Ważne jest również to, aby uchwyt zapewniał swobodny dostęp do telefonu. Względy estetyczne są drugorzędne, choć oczywiście dobrze by było, aby gadżet pasował kolorystycznie do wnętrza samochodu lub do telefonu.

Oferta rynkowa jest bogata w najrozmaitsze uchwyty, różniące się od siebie kształtem, kolorystyką, sposobem mocowania oraz jakością wykonania. Przyjrzyjmy się kryteriom, na podstawie których możemy ocenić atrakcyjność konkretnego uchwytu.

 

Na co zwracać uwagę?

Jakość wykonania – to pierwsze kryterium, które powinniśmy wziąć pod uwagę przy decyzji zakupowej. Im wyższa jakość, tym większą mamy pewność, że produkt zapewni naszemu urządzeniu należyte bezpieczeństwo i się nie zepsuje po kilku tygodniach. Lepiej zainwestować w nieco droższy model i cieszyć się zakupem przez długi czas, niż kupić produkt gorszej jakości, który może się szybko połamać, odkształcić itd.

Regulacja – dobry uchwyt umożliwia poruszanie nim we wszystkich kierunkach, dzięki czemu można ustawić telefon w taki sposób, aby wyświetlacz był jak najbardziej widoczny dla kierowcy lub współpasażerów.

Rozmiary – generalnie zasada jest taka: im mniejszy uchwyt, tym lepiej. Warto wybierać małe uchwyty nie tylko przez wzgląd na korzyści praktyczne, ale również z powodów czysto estetycznych. Zwłaszcza uchwyty mocowane na szybie powinny mieć niewielkie rozmiary, aby nie ograniczać widoczności.

 

Uchwyt do telefonu to bardzo przydatna rzecz, którą każdy kierowca powinien w swoim aucie mieć. Kierując się przy zakupie zasygnalizowanymi powyżej kryteriami, z całą pewnością wybierzesz produkt, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.