Kategorie

Co brać pod uwagę przy wyborze auta sportowego?

Auta sportowe przeznaczone są dla osób, które lubią szybką jazdę. Jeśli i Ty się do nich zaliczasz, koniecznie zapoznaj się z naszym zestawieniem najlepszych sportowych samochodów na rynku.

Na kupno samochodu sportowego nie decydują się raczej osoby, które potrzebują przede wszystkim auta do przemieszczania się po mieście. To opcja dla tych, którzy cenią brawurową jazdę bez trzymanki, z dala od zabudowań. Oferta rynkowa obfituje w całe mnóstwo rozmaitych modeli – na który się zdecydować?

 

Co brać pod uwagę?

Kierowcy uwzględniają różne kryteria przy wyborze auta sportowego. Jedni biorą pod uwagę atrakcyjny, nowoczesny design, drudzy – moc silnika oraz parametry techniczne. Auta tego typu powinny łączyć w sobie mocny silnik z niewielką masą całego samochodu. Dlatego szukaj modeli z silnikiem o pojemności nieprzekraczającej 3 litrów. Pamiętaj, że im mniejsza pojemność, tym mniej będzie ważył samochód, co przełoży się na łatwiejszą i szybszą jazdę. Zwracaj również uwagę na zawieszenie – powinno być skonstruowane w taki sposób, aby można było pokonywać ostre zakręty przy stosunkowo dużej szybkości. Nadwozie powinno stawiać jak najmniejszy opór powietrzu. Co się zaś tyczy opon, warto wybierać takie, które zapewniają pojazdowi dobrą przyczepność podczas szybkiej jazdy. Nie należy też bagatelizować jakości i sprawności hamulców.

 

3 najlepsze auta sportowe na rynku

Alfa Romeo GT – auto o fantastycznym designie, mające duży bagażnik, ale niestety dość często ulegające awariom. Jego słabą stroną jest zwłaszcza elektryka: klimatyzacja, immobiliser oraz poduszki powietrzne.

 

Audi TT – ten model zawdzięcza swoją popularność nie tylko przystępnej cenie (kilkanaście tysięcy złotych), ale również rewelacyjnemu designowi i zaawansowanym parametrom technicznym. Samochód łatwo się prowadzi, poza tym warto wspomnieć o świetnym napędzie na cztery koła.

 

Ford Focus RS II – samochód ma 305 koni mechanicznych, przypomina z wyglądu opływowy kompakt. Rewelacyjnie się go prowadzi, jest raczej bezawaryjny, usterki silnika czy zawieszenia należą do rzadkości. Niestety sporo pali: 25 litrów na 100 kilometrów.

 

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą Ci w podjęciu trafnego wyboru zakupowego.