Kategorie

Najbardziej bezawaryjne marki samochodów – zestawienie

Kupując samochód – nowy czy używany – warto zwrócić uwagę na rankingi bezawaryjności. Marki, które od lat plasują się w okolicach podium są z pewnością godne zaufania.

Bezawaryjność to jedna z najbardziej poszukiwanych obecnie cech samochodów. Tłumaczenie wydaje się tu zbędne. Usterkowe auto jest przyczyną ciągłych problemów logistycznych i finansowych, ale przede wszystkim staje się zawodne na drodze. Oczywiście trudno darzyć maszynę pełnym zaufaniem, jednak są marki, których samochody znane są ze swojej niezawodności i naprawdę warto w nie zainwestować. Szczególnie wtedy, gdy auto służy nam na co dzień i jest intensywnie eksploatowane. Oto zestawienie marek najczęściej pojawiających się w rankingach niezawodności (kolejność przypadkowa).

Kia

Większość modeli tej marki utrzymuje noty za jakość i bezawaryjność zdecydowanie powyżej średniej. Nie zawsze tak było. Jeszcze dekadę temu Kia mogłaby nas zawieść, jednak obecnie są to samochody, którym można zaufać. Zdecydowanie najlepiej na tym polu wypada Kia Cee’d.

Wielka trójka

Audi, Mercedes i BMW to tzw. wielka trójka niemieckich aut klasy premium, które wyznaczają standardy na rynku motoryzacyjnym. Z rankingów wynika, że najlepsze pod względem bezawaryjności są Audi, jednak ani BMW, ani Mercedes nie pozostają zbyt daleko w tyle.

Toyota

Marka ma już za sobą trudny czas, kiedy usterki i awarie w jej modelach zdarzały się naprawdę często. Od tego momentu pilnują się pod tym względem i wypuszczają na rynek pewne, niezawodne auta. Wiele problemów Toyota rozwiązuje zresztą w ramach akcji naprawczych.

Lexus

W wielu rankingach bezawaryjności Lexus bryluje na samym szczycie.

Honda

Honda to światowa czołówka pod względem jakości produkowanych samochodów, stąd też jej posiadacze i użytkownicy nie skarżą się na usterki.

Mitsubishi

Ten japoński koncern wypuścił swój pierwszy samochód w 1917 roku. Jest znany głównie z produkowania pojazdów terenowych. Z drugiej strony na szczególną uwagę zasługuje Mitsubishi Lancer – auto funkcjonalne, kompaktowe, dynamiczne i bardzo trwałe. Wersje benzynowe są praktycznie bezawaryjne.

Subaru

Niezawodność i jakość zawsze były mocnymi stronami modeli Subaru.

Hyundai

Samochody tej marki występują zwykle w dość przystępnych cenach. Konsumenci zarzucają im co prawda umiarkowany komfort jazdy, jednak pod względem awaryjności są dość niezawodne.