Kategorie

Wymiana opon na zimowe - jakie wybrać?

Wymiana opon na zimowe to kluczowy element bezpieczeństwa jazdy samochodem w zimowych warunkach. Ze względu na ogromny wybór opon na rynku ta kwestia potrafi niejednego kierowcę przyprawić o ból głowy.

Głównym czynnikiem, który wpływa na nasze bezpieczeństwo jazdy w okresie zimowym, są właśnie opony. Niestety wielu ludzi lekceważy ten fakt i myśli, że jeżdżenie zimą na letnich oponach nie jest aż tak niebezpieczne. Należy pamiętać o tym, że ogumienie dostosowane do pracy w cieplejszych warunkach atmosferycznych szybko zimą twardnieje i traci elastyczność, a to wpływa bardzo negatywnie na bezpieczeństwo. Zła przyczepność oraz długa droga hamowania może doprowadzić do tragicznego wypadku na drodze. Zmianę opon na zimowe zaleca się, gdy temperatura na dworze zaczyna oscylować około 7oC.

 

Opony na zimę - jakie wybrać?

Poniżej przedstawiamy 3 najlepsze według nas opony, które warto zakupić na zimę.

Nokian WR D4

Nokian to najpopularniejszy skandynawski producent ogumienia. To marka, którą szanuje wielu kierowców na całym świecie. Pierwszą propozycją w naszym zestawieniu jest model WR D4. Opony te świetnie się nadają do małych aut kompaktowych oraz małych SUV-ów. Sprawdzą się na wilgotnych, mokrych oraz mocno zaśnieżonych nawierzchniach. Opony WR D4 produkowane są w 61 rozmiarach oraz wariantach. Wzór bieżnika został przemyślany przez inżynierów i ma za zadanie zagwarantować jak największą przyczepność podczas jazdy. Opona WR D4 zdobyła wysokie pozycje w wielu testach ogumienia samochodowego.

Nokian WR D3

Kolejna propozycja od skandynawskiego producenta Nokian. Model WR D3 charakteryzuje się bardzo dobrą elastycznością, dużą wytrzymałością oraz uniwersalnością, dzięki czemu pasuje prawie do wszystkich samochodów osobowych. Opona otrzymała 1 miejsce w teście ACE/TU w rozmiarze 205/55  R16 H. To propozycja skierowana dla osób, które lubią oszczędność, ponieważ opona nie waży dużo, co przekłada się na mniejsze opory toczenia, a co za tym idzie – mniejsze zużycie paliwa.

Nokian WR SUV 3

Ostatnią pozycję na liście również zajmuje ogumienie firmy Nokian. Tym razem jest to model WR SUV 3, przeznaczony tylko i wyłącznie do aut osobowych typu SUV oraz tych z napędem 4x4. Opona doskonale radzi sobie w bardzo surowych zimowych warunkach. Gwarantuje świetną przyczepność na śniegu oraz na lodzie. Zastosowana mieszanka zapewnia odporność na ścieranie, dzięki czemu opona może służyć kierowcy przez długi czas.

 

Podsumowanie

W zestawieniu trzech najlepszych opon zimowych przedstawiliśmy głównie ogumienie skandynawskiego producenta Nokian (sprawdź wymiana opon w Almot Auto). Powód jest prosty – tworzą oni najlepsze opony na świecie, nad którymi pracują inżynierowie wykwalifikowani w zakresie produkcji ogumienia. Decydując się na produkt firmy Nokian, gwarantujemy sobie bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Pamiętajmy o tym, że słabej jakości opony zimowe przyniosą skutek odwrotny od zamierzonego. Chodzi tu o nasze zdrowie, a nawet życie, dlatego wybór dobrej jakości ogumienia jest tak bardzo istotny.