Kategorie

Spersonalizuj swoją tablicę rejestracyjną!

Tablica rejestracyjna jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego pojazdu poruszającego się na drodze. Nie musi jednak zawierać szeregu przypadkowych liter i cyfr. Za stosunkowo niewielką opłatą kierowcy mogą wprowadzić niemal dowolną ich kombinację.

Jeśli chcesz zmienić numer widniejący na twojej tablicy rejestracyjnej na taki, który będzie ci bardziej odpowiadał, przygotuj 1000 zł. Tyle bowiem kosztuje rejestracja niestandardowego numeru. Należy jednak pamiętać o tym, że dowolność w wyborze poszczególnych liter czy cyfr jest ograniczona trzema wymogami, o których mowa poniżej.


Ograniczenia

Unikatowy numer znajdujący się na tablicy rejestracyjnej umożliwia identyfikację danego pojazdu. Ze zrozumiałych względów numery takie nie mogą się dublować – jest to pierwsze ograniczenie, które musi wziąć pod uwagę każdy kierowca, chcący zmodyfikować numer na swojej tablicy. Nie ma oczywiście obawy, że wybierze i zatwierdzi numer będący już w użyciu. W przypadku, gdy właściciel samochodu zechce zastąpić przydzieloną mu kombinację liter i cyfr swoją własną propozycją, sprawdzaniem unikatowości zaproponowanego numeru zajmuje się urząd miasta, dzielnicy lub powiatu.

Innym ograniczeniem, które jednak można do pewnego stopnia obejść, są dwie lub trzy pierwsze litery – wskazują one kolejno na województwo oraz powiat, w którym auto zostało zarejestrowane. Jeśli zależy ci na takiej kombinacji, która zaczyna się nie od liter oznaczających twoje miejsce zamieszkania, pewnym rozwiązaniem może okazać się rejestracja numeru w innym województwie.

Trzecim wreszcie ograniczeniem, wcale niemniej istotnym od pozostałych, są względy obyczajowe. Urzędnicy mogą nie zaakceptować twojego numeru, jeśli wyda im się wulgarny, obraźliwy czy też po prostu nieprzyzwoity.


Ramki do tablic rejestracyjnych – sposób na wyróżnienie się

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które pozwoli ci obejść ograniczenia nieodłącznie związane z rejestracją nieszablonowego numeru pojazdu, może okazać się kupno spersonalizowanej ramki do tablicy rejestracyjnej. Dzięki takiej ramce nie tylko wyróżnisz się z tłumu, umieszczając na niej dowolny tekst o nieograniczonej żadnymi przepisami liczbie znaków, ale również łatwiej przytwierdzisz tablicę rejestracyjną do samochodu. Ramki do tablic rejestracyjnych to świetny sposób na reklamę twojej firmy!