Kategorie

Alfa Romeo – najbardziej znane modele

Historia włoskiej marki Alfa Romeo sięga już ponad 100 lat, a od roku 1986 firma jest częścią koncernu Fiat. Od lat dostarcza najwyższej jakości auta osobowe, wyścigowe oraz dostawcze, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Poniżej przegląd aut najbardziej charakterystycznych dla tej marki.

Alfa Romeo 4c

To auto, które od pierwszego wejrzenia jest w stanie rozkochać w sobie potencjalnego nabywcę. Piękna linia nadwozia, fantastyczne osiągi i bardzo niska masa własna sprawiają, że to jeden z najbardziej pożądanych modeli włoskiej marki. Auto jest jednak dość drogie, również w eksploatacji – za części do Alfa Romeo 4c zapłacimy znacznie więcej niż gdybyśmy jeździli innym modelem.

 

Alfa Romeo Giulietta

Produkowany od 2010 roku samochód kompaktowy cieszy się dużą popularnością zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. W plebiscycie na najlepsze europejskie auto roku 2011 Giulietta zajęła zaszczytne drugie miejsce, co niezbicie świadczy o jakości tego modelu. Auto wytwarzane jest w kilku wersjach, m.in. w limitowanej wersji 6 sztuk powstała Gilulietta Fast & Furious, która zagrała w filmie „Szybcy i wściekli 6”.

 

Alfa Romeo Giulia

Jest jednym z najbardziej interesujących aut klasy średniej na rynku. Najnowsza wersja Giulii została zaprezentowana w 2015 roku i z miejsca zyskała sobie wielu zwolenników zarówno wśród kierowców, jak i wśród branżowych ekspertów. Doskonałe osiągi, wygoda oraz połączenie zadziorności z typową dla wszystkich aut Alfa Romeo elegancją – oto najbardziej charakterystyczne cechy tego modelu.

 

Alfa Romeo MiTo

Włosi mają również ofertę dla amatorów jazdy miejskiej. Po MiTo na pierwszy rzut oka widać, że to Alfa – od frontu znajduje się charakterystyczna atrapa chłodnicy, po której markę tę można rozpoznać na kilometr. MiTo jest autem o niewielkiej mocy i małym spalaniu podczas przemierzania miejskich ulic, idealnym np. żeby codziennie dojechać do pracy. To model, który świetnie się prowadzi, a przy tym dobrze wygląda.

 

Powyższe modele są najpopularniejsze, jednak mówiąc o Alfa Romeo, nie powinniśmy zapominać o autach takich jak 33 stradale, Alfetta czy Brera oraz innych samochodach, które na stałe zapisały się w historii motoryzacji.