Kategorie

Wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem fotelika samochodowego

Jeśli należysz do grona świeżo upieczonych rodziców i nie zamierzasz w związku z tym rezygnować z jazdy samochodem, czeka Cię zakup fotelika. Oto garść informacji, które okażą się cenne podczas dokonywania wyboru.

Obowiązek przewożenia dziecka w foteliku jest w Polsce regulowany prawnie – jego brak w przypadku wykrycia przez policję zaowocuje mandatem, więc odwlekanie zakupu po prostu się nie opłaca. Model, na jaki się zdecydujemy, powinien być w stu procentach dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb.

Rozmiar, jakim powinny cechować się foteliki samochodowe, nie zależy od wieku, ale wzrostu dziecka i to on powinien stanowić dla nas czynnik najważniejszy podczas wyboru. To oczywiście kwestia bezpieczeństwa, ale nie tylko – mandat możemy dostać nie tylko za brak, ale również nieprawidłowy rozmiar fotelika i niestety w tym przypadku nie ma co liczyć na pobłażliwość policjantów.

Oprócz odpowiedniego rozmiaru fotelik musi mieć homologację ECE – to oznaczenie akceptowane jest w całej Europie, więc możemy być pewni, że nawet wyjeżdżając z takim fotelikiem za granicę, nie narazimy się na mandat. Homologacja nie powinna stanowić problemu – foteliki dopuszczone do sprzedaży w oficjalnej dystrybucji mają ją praktycznie bez wyjątku. Na tą kwestię warto jednak zwrócić uwagę jeśli decydujemy się na produkt używany lub pochodzący spoza kontynentu.

Aby fotelik dla dziecka dobrze spełniał swoje zadanie, powinien też prezentować dobrą jakość – zarówno wykonanie, jak i dobór materiałów powinny być optymalne dla zapewnienia pasażerowi bezpieczeństwa, dlatego nie zawsze warto oszczędzać. Dodatkowym profitem z posiadania fotelika pochodzącego od renomowanego producenta jest jego dłuższa żywotność – nawet jeśli nasze dziecko w końcu z niego wyrośnie, o wiele łatwiej będzie nam go sprzedać za rozsądną cenę. W dłuższej perspektywie dodatkowy wydatek się zwróci.

Ostatnią kwestią, jaką powinniśmy wziąć pod uwagę, jest nasz gust – kolorystyka fotela ma nam się podobać, pod tym względem fotelik samochodowy nie różni się od innych otaczających nas przedmiotów.

Szeroki wybór fotelików samochodowych znajdziesz na: http://askot.pl/kategoria-produktu/foteliki/