Kategorie

Akcesoria do samochodu niezbędne dla każdego rodzica-kierowcy

Każdego rodzica, który zamierza łączyć opiekę nad dzieckiem z jazdą samochodem, czeka zakup kilku niezbędnych dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich podróżujących akcesoriów. Zestaw ten nie jest szczególnie obszerny, jednak żadnego z jego elementów nie warto ignorować.

Chyba najbardziej oczywistymi akcesoriami, w które rodzice muszą się zaopatrzyć, są foteliki samochodowe. To oczywiście kwestia bezpieczeństwa, bo dziecko siedzące w dostosowanym do jego wzrostu foteliku jest znacznie mniej narażone na obrażenia w razie wypadku, ale również prawa – obowiązek posiadania fotelika przez przewożącego małego pasażera rodzica jest w Polsce regulowany ustawą i za niedotrzymanie go grozi nam mandat. Jaki fotelik wybrać? Wbrew obiegowej opinii nie powinien być dobierany do wieku, ale do wzrostu i wagi dziecka – nieprawidłowości w tym zakresie również mogą okazać się przyczyną mandatu.

Działanie fotelika można wspomóc stosując specjalne stabilizatory główki – przyjmują one zazwyczaj postać pluszowych maskotek, są miłe w dotyku, dzięki czemu nasza pociecha nie powinna protestować, gdy będziemy je zakładać. Przyrząd ten świetnie się sprawdza zwłaszcza w miejscach, w których auto narażone jest na wstrząsy.

Podczas jazdy warto zadbać nie tylko o bezpieczeństwo dziecka, ale również jego komfort. Szczególnie latem i podczas słonecznych dni nieocenione okazują się wszelkiego rodzaju zasłonki i rolety. Dzięki nim podróż nie zamieni się w koszmar, a dziecko nie będzie nam przeszkadzać w kierowaniu. Zasłonki i rolety mogą być ozdobione pasującymi do dziecięcego poczucia estetyki obrazkami – jeśli możemy sprawić, aby maluchowi podobało się w aucie, dlaczego nie mielibyśmy tego zrobić?

Za niewielkie pieniądze możemy również zapewnić dziecku rozrywkę, kupując dziecku stolik podróżny. Dzięki temu w trakcie jazdy będzie mogło rysować lub bawić się ulubionymi zabawkami. To akcesorium okazuje się niezwykle pomocne, gdy chcemy skupić się na drodze, a nie na tym, co robi pasażer, i pozwoli dziecku czerpać z podróży taką samą radość, jaką ma kierowca.