Kategorie

Przezorny zawsze ubezpieczony… w OC z dodatkami. Sprawdź, czemu to się opłaca

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, czy warto powiększać pakiet OC o dodatkowe usługi, takie jak np. ubezpieczenie od wybitych szyb czy dodatkowe holowanie, ale szkoda było Ci pieniędzy – mamy dobrą wiadomość. Jeśli dobrze poszukasz, wiele z nich dostaniesz zupełnie za darmo!

Jak to możliwe? To proste. Ilość ubezpieczycieli na rynku jest tak duża, że każdy z nich stara się wyróżnić i zachęcić Klienta do skorzystania ze swojej oferty. Jednym ze sposobów na przyciągnięcie nowych osób jest właśnie bezpłatne rozszerzanie podstawowego ubezpieczenia OC (ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej) o dodatkowe usługi, które nie raz mogą uratować jeśli nie nasze zdrowie, to przynajmniej portfel. Poniżej przedstawiamy kilka najbardziej popularnych dodatków:


Assistance, czyli niezbędnik dla posiadaczy starszych aut i początkujących kierowców

Samochody lubią się psuć, nie ma w tym żadnej tajemnicy. Im starsze, tym częściej. Co więcej, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z motoryzacją, a więc jesteś bardziej narażony na stłuczki, koniecznie zadbaj o ten dodatek do OC. W pakiecie Assistance otrzymasz bezpłatne holowanie i/lub naprawę auta na miejscu oraz bezpłatne holowanie. Z doświadczenia możemy podpowiedzieć, że w przypadku dłuższych napraw, auto zastępcze to prawdziwe wybawienie. O cenach holowania w Polsce nie wspominając.


Ubezpieczenie szyb i opon – nie tylko dla mieszkańców szemranych dzielnic

Niektórzy mogą powiedzieć, że skoro razem z OC wykupują również AC (autocasco, czyli ubezpieczenie od kradzieży, zniszczenia i uszkodzenia), to dodatków do OC od zbitych szyb już nie potrzebują. Nic bardziej mylnego. Oczywiście, jeśli postawiłeś auto pod stadionem piłkarskim akurat w dniu, w którym gospodarze przegrali mecz i jeden z nich „przypadkiem” rozbił Twoją przednią szybę – odszkodowanie z AC otrzymasz. Ale tym samym, stracisz część wypracowanych zniżek. W takiej sytuacji lepiej zgłosić szkodę z OC i zachować swoje przywileje. Pamiętaj też, w sezonie letnim przez Polskę przechodzą nawałnice, a gałęzie wybijają szyby w autach…


NNW - jeśli masz rodzinę albo dorabiasz jako kierowca w Uber lub BlaBlaCar, to podstawa

Na zachodzie Europy to już standard, w Polsce dopiero się zaczyna. Szał na Uber i BlaBlaCar nieco przyćmiły pierwsze sprawy cywilne pasażerów o odszkodowanie za udział w wypadku. Jeśli lubisz prowadzić i dużo jeździsz po mieście, niewątpliwie to dobry sposób na zarobek. Ale nie kuś losu i zawsze, ale to zawsze pamiętaj, by zarówno siebie, jak i pasażerów ubezpieczyć od następstwa nieszczęśliwych wypadków. W razie wypadku, otrzymasz pieniądze niezbędne na leczenie i nie wpadniesz w długi, jeśli Twój pasażer pozwie Cię za uszczerbek na zdrowiu.


Zielona Karta – dla miłośników zagranicznych wojaży

Jesteś typem kierowcy, który traktuje swoje auto jak członka rodziny? Nie wyobrażasz sobie żadnych wakacji bez swojego rumaka? Nawet w dalekiej Macedonii? Ten dodatek do OC niewątpliwie Ci się przyda. Zielona Karta to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone za granicami terytorium UE.


Ochrona zniżek – dla wytrawnych kierowców z wieloletnim doświadczeniem

Jeśli mimo wielu lat bezwypadkowej jazdy w końcu zdarzy Ci się minimalne obtarcie auta, którego kierowca ma gorszy dzień i zamiast przyjąć zapłatę w gotówce, wzywa policję i spisuje długie oświadczenie dla ubezpieczyciela – machniesz ręką i będziesz sobie dziękował za ten niepozorny, a tak przydatny dodatek do OC.

 

Jeśli po lekturze naszego tekstu już wiesz, które dodatki do OC faktycznie mogą Ci się przydać, teraz sprawdź najlepsze dla siebie ubezpieczenie OC w porównywarce rankomat.pl. Pamiętaj, by starannie porównać ofertę wszystkich ubezpieczycieli – na pewno w którymś z nich uda Ci się znaleźć wybrany dodatek za darmo!