Kategorie

Części do samochodu przez Internet - jak kupić?

Każda wizyta u mechanika wiąże się z koniecznością zapłaty niemałych pieniędzy. Da się jednak na tym zaoszczędzić. Trzeba jednak samodzielnie zaopatrzyć się w części samochodowe.

Okazuje się, że nie będzie z tym większych problemów – wystarczy tylko zajrzeć do Internetu. Z pewnością w bardzo krótkim czasie odnajdziemy potrzebną nam część i to może nawet w tańszej cenie niż zażądałby sobie za nią mechanik.

Wybór sklepu

Pierwszym krokiem powinno być odnalezienie odpowiedniego sklepu, który oferuje auto części. Na szczęście istnieje bardzo wiele portali z opiniami klientów na temat konkretnych sprzedawców. Pozwala to na odnalezienie takiego dostawcy, który cieszy się najlepszą opinią. Przykładem takiego sklepu jest Wajbex. Firma ta cieszy się doskonałą opinią, posiada wieloletnie doświadczenie oraz oferuje zróżnicowany wybór produktów. Z zakupów w takim miejscu z pewnością będziemy usatysfakcjonowani.

Odnalezienie części

Aby znaleźć część, która nas interesuje, trzeba skorzystać z wyszukiwarki: http://www.wajbex.pl/czesci-samochodowe/wyszukiwarka.aspx. Poprzez określenie konkretnej marki, modelu oraz roku produkcji jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednie części do auta. Co bardzo istotne - istnieje możliwość zdecydowania się na produkty renomowanych marek, jak i tańsze części zamienne. W zależności od naszych oczekiwań finansowych uda nam się znaleźć takie rozwiązanie, które będzie odpowiednie zarówno dla naszego portfela, jak i dla jakości instalowanego podzespołu.

Określenie sposobu wysyłki

Gdy już odnaleźliśmy konkretne części samochodowe, należy wybrać formę płatności oraz sposób wysyłki. Zawsze istnieją dwie możliwości – dokonania przedpłaty lub też wysyłki za pobraniem. W pierwszym przypadku musimy dokonać przelewu przed otrzymaniem towaru, takie rozwiązanie jest również tańsze. Płatność przy odbiorze przeważnie kosztuje kilka złotych więcej.

Decydując się na szybką wysyłkę kurierską, możemy mieć pewność, że dane auto części zostaną do nas dostarczone niezwykle szybko. Bardzo często zdarza się, że przesyłka dochodzi do adresata już na następny dzień po złożeniu zamówienia. Będzie to szczególnie istotne wtedy, kiedy zależy nam na szybkim dostarczeniu danego elementu do mechanika.

Dodatkowe udogodnienia

Internetowa hurtownia części Wajbex oferuje również inne ciekawe rozwiązania. Jednym z nich jest możliwość zwrotu podzespołu w terminie określonym w regulaminie. Jest to szalenie ważny atut sklepu, ponieważ pozwala na uniknięcie sytuacji, w której nie mamy co zrobić z niepasującą częścią. Wówczas wystarczy zgłosić ten fakt do pracownika sklepu i odesłać element. Następnie uzyskamy zwrot pieniędzy. Takie rozwiązanie jest dostępne tylko w przypadku internetowej sprzedaży produktów – gdy zakupu dokonujemy w sklepach stacjonarnych, często nie będziemy mieć takiej możliwości.

Jednak opisywany sklep oferuje coś więcej niż tylko części do samochodu. Można się w nim zaopatrzyć w różnego rodzaju oleje oraz płyny renomowanych marek. Natomiast w przypadku dokonywania większych zakupów możliwe jest otrzymanie dodatkowego rabatu. Ta możliwość pozwala nam na dodatkowe oszczędności.

Widać więc, że samodzielne zaopatrywanie się w części samochodowe jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Wystarczy zaledwie podstawowa wiedza o motoryzacji, aby móc zaoszczędzić sporo pieniędzy. Warsztat, do którego samodzielnie dostarczymy części, z pewnością nie będzie miał żadnych obiekcji wobec tego typu działania. My zaś będziemy mogli wpłynąć na szybszą i tańszą naprawę naszego samochodu.